Elementmajad

Ammu on möödas aeg, kus kõik elementmajad on ühesugused ja armetud kastid. Tänasel päeval on aga elementmajade tehnoloogia suuri hüppeid teinud ning tänu sellele saab luua mitmeid majatüüpe ja erinevaid lahendusi teha, sealhulgas saab ka luua passiivmaju. Võimalikud on nii viilkatusega kui ka püramiidmajad, lihtsalt saab majale luua rõdusid, katuseterasse ja avaraid trepihalle. Elementmajade puhul saab toota seinaelemente, mis on kuni viiemeetrised. Tänapäeval toodetakse erinevaid elamutüüpe elementidest, nagu näiteks era-, rida-, paarismaju ning isegi kortermaju.

Elementmaja on mõeldud inimestele, kes on keskkonnateadlikud ja tahavad ka kokku hoida küttesüsteemidelt. Elementmajade puhul on küttesüsteemide valik suur, paigaldada saab kesk-, maa-, gaasi-, elektri-, ahju või õhutorude kütteni välja. Viimistluse puhul on ka valikud väga laiad ­­­­– materjaliks saab kasutada nii puitu, kivi jne. Sise- ja välisviimistluse puhul saab klient valida kataloogi abil või siis leida endale sobilik lahendus koos arhitekti ja disaineri abiga. Tänu tänapäeva võimalustele leiab iga inimene endale sobiliku lahenduse ja endale leiab kodu nii klient, kes tahab moodsat arhitektuuri ja ka inmene, kes tahab enda kodus lihtsust.

Üks suurimaid eeliseid elementmajade puhul on kindlalt paika pandud eelarve. Projekti maksumus on enamasti teada juba enne lepingu sõlmimist ning see aitab ka pankadelt palju lihtsamalt saada eluasemelaenu.

Veel hiljaaegu oli enamus elementmajade tellijate soov saada maja elementidena ja teha enamus tööst ise ära. Tänaseks on olukord täiesti vastupidine. Elementmaja soovib nüüd inimene, kes tahab kvaliteeti ja mugavust ning ei taha tegeleda mitmeid aastaid maja ehitamisega, vaid soovib kiirelt maja, mis vastab kõikidele nõudmistele.