Katusefermide tootmine ja paigaldus

Katusefermid parima kvaliteediga! Ecolek OÜ on kvaliteetseid katuseferme tootev ettevõte. Arendame oma klientidega pikaajalisi suhteid, pakkudes neile kõrgkvaliteedilisi tooteid ja teenindust mõistliku hinnaga. Ettevõtte toodete hulka kuuluvad kogenud spetsialistide poolt valmistatud ogaplaatidega ühendatud puitfermid.
R

ÖKONOOMNE

R

VÄIKSEM MATERJALIKULU

R

LIHTNE PAIGALDUS

R

KIIRE TOOTMISPROTSESS

R

AJA KOKKUHOID

R

KERGE LADUSTADA

Katusefermid, teise nimega ogaplaatfermid toodetakse MiTek tehnoloogiale juhindudes, mis on pärit Ameerika Ühendriikidest ja on tõestanud aastate jooksul enda usaldusväärsust ja töökindlust. Katusefermid valmistatakse puittaladest, mis on pressitud kokku roostevabast terasplaadiga, mis on tsingitud.

Puitfermid on valmistatud puidust, mis on kuiv, nelikanthööveldusega ning on tugevus-sorteeritud. Puitferm näeb hea välja ning selle tõttu kasutatakse neid ka tihti siseruumides

9 põhjust, miks valida katusefermid?

  1. Paigaldus on kiire. Fermide paigaldus toimub enamasti väga kiirelt, kui võrrelda seda tavalise katuse paigaldusega ehitusel. Ühe päevaga saab tavaliselt paika keskmise suurusega katusefermid.
  2. Katusefermid ei vaja ladustamispinda, sest fermid reeglina paigaldatakse kohe peale seda, kui fermid on ehitusplatsile kohale jõudnud. Selle tõttu sobivad need kindlasti objektile, kus on ladustamispind piiratud.
  3. Fermide paigaldus toimub ilma rasketehnikata. Enamasti auto, mis transpordib ferme omab väiksemat kraanat, millega on võimalik tõsta puitfermid müüri peale ükshaaval või korraga.
  4. Katusefermide hinnad on palju madalamad võrreldes klassikalise konstruktsiooniga, kuna tööaeg, mis töömeestel kulub on suhteliselt lühike ning näiteks viilkatuse paigaldamiseks on vaja ainult 2-3 töömeest.
  5. Programm, millega projekteeritakse katusefermid, võtab arvesse kõik võimalikud koormused: talvel tekkiv lumi katusele, tuul, katusekate raskus, soojustuse raskus, laekonstruktsiooni raskus jne. Peale selle arvestab programm arvutuste käigus kõikide võimalikke koormuste kombinatsioonid, et konstruktsioon oleks standarditele vastav ja turvaline. Lisakoormused arvestatakse sisse tellija palvel.
  6. Katusefermid toodetakse tellija vajaduste järgi, kus on arvestatud objekti eripärasusi ja asukohta. Puitfermid ei ole lihtsalt ostetavad ehituspoest, mis tähendab, et iga toode on tehtud parima kvaliteediga ja loodud sobima täielikult iga objektiga.
  7. Ogaplaatfermid on väga laia kasutusvaldkonnaga. Puitfermid on kasutatavad mitmetes kohtades: vahelagede ehituses, viil- ja lamekatuste ehituses, kasvuhoonete ehituses, kaar- ja viilhallide ehituses jne.
  8. Fermidest projekteeritud katusel on puidumaht oluliselt väiksem kui klassikalistel sarikatel, kuna ferm on projekteeritud jõudude süsteemina, kus jõud toetuvad ja tasakaalustavad teineteist. Tänu sellele on võimalik ka puidu ristlõiked teha oluliselt väiksemad. Sedasi saavutatakse palju suurem tugevus ja väiksem kulu materjalidele.
  9. Katused, mis on projekteeritud fermidest, vajavad palju vähem puitu võrreldes tavaliste sarikatega, sest puitfermid projekteeritakse jõudude süsteemina, kus erinevad jõud tasakaalustavad ja toetuvad üksteist. Selle tõttu saab teha fermide ristlõiked palju väiksemalt. Niimoodi saavutatakse tugevus ning katusefermide hind püsib madalamal, kui sarikatel.

Vaata videot meie tootmisest

Ogaplaatfermid on kasutusel nii vahelagede, katuste ja põrandate tegemisel:

R

Eramajade ehitusel;

R

Kortermaja renoveerimine;

R

Laohooned ja hallid;

R

Tootmis- ja abihooned;

R

Kortermajade renoveerimisel.

Fermide valmistamine on iga tellimuse puhul erinev. Tellimust arvesse võttes modelleritakse katusefermid spetsiaalse tarkvaraga, kus arvestatakse tellimuse nõudeid ning iseärasusi. Seejärel insener projekteerib katusefermid ning teeb ka tugevusarvutuse. Kui konstruktsioonid on loodud arvutis, saetakse need välja tööriistadega, mis on spetsiaalselt mõeldud sellise töö jaoks, et töö oleks täpne ning materjalikulu oleks minimaalne.

Katusefermid nõuavad kuni 25% vähem ehitusmaterjale võrreldes traditsiooniliste sarikakonstruktsioon lahendustega. Hoides kokku materjalikulult tähendab ühtlasi ka seda rohkem raha jääb taskusse. Katuseferme võib ladustada ehitusobjektil. Spetsiaalseid tingimusi/ladu puitfermid ei vaja, mis ühtlasi tähendab ka ruumi kokkuhoidu objektil. Kindlat ajafaktorit, kui kaua fermid välistes tingimustes olla tohivad pole. Kõik sõltub kliimast, niisukusest ja muudest faktoritest. Katusefermid on lihtsa lahendusega ja disainiga ning neid on lihtne ja turvaline transportida, kui ka paigaldada. Puitfermid on projekteeritud, et protsess oleks kiire ja valutu ning paigaldus ei nõua nii palju tööjõudu, mis omakorda hoiab kokku aega ja raha. Programm mis kasutatakse katusefermide projekteerimiseks arvestab välja nii tuule, lume, soojustuse jpm koormuse. Arvestame tellija kõikide vajalikke soovidega.

Tee ökonoomne otsus oma järgmise ehitusprojekti jaoks ning küsi meilt pakkumist!

Katusefermide tootmisel ja paigaldamisel on meie koostööpartneriks Fermid.ee